KONST / Litografier / Färglitografi 14666277
nr 1466 6277
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 137/260, brudpar. Färglitografi, bildmått: 46x60cm, yttermått inklusive ram: 67x81cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 9 maj 2022
kl 20:33:08
3/5 18:14:58
150 kr
6/5 09:41:03
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman